جدید ترین اخبار
IMG_0165

وقتی “جهاد مغینه” به شهریار آمد!

افروز نیوز_ پرویز امینی، تقریبا دو سال پیش بود که جهاد مغنیه، فرزند شهید حاج عماد مغنیه به همراه گروهی از همرزمان آن شهید بزرگوار به ایران آمد. “جهاد” در ادامه مسافرت خود به کشورمان، از مراحل ساخت تندیس پدر شهیدش که توسط یک هنرمند متعهد و فرهیخته ایرانی طراحی و آماده می شد، بازدید بعمل آورد. چون قرار بود این المان در یکی از مناطق جنوب لبنان نصب گردد تا یاد و خاطره حاج عماد به پهنای تاریخ در اذهان بماند.Picture 230

اسفندیار ایمانزاده، هنرمند و خلاق آثار هنری و فرهنگی بویژه در حوزه تندیس و پیکره، با تمام جان مسئولیت ساخت این المان ماندگار را بر عهده گرفت تا سهمی در به تصویر کشیدن رشادتهای حاج عماد، اسطوره جنوب لبنان داشته باشد. از اینرو مدتها پیش مطالعه، طراحی و ساخت ماکت ابتدایی این تندیس ماندگار را آغاز نمود و طبق برنامه ریزی های بعمل آمده، قرار بود “جهاد مغینه” در آن روز از دسترنج این استاد ایرانی بازدید نماید.

شایان ذکر است استاد ایمانزاده بعنوان یک شهریاری، از همان ابتدا فعالیت هنری خود را در شهرستان شهریار و در شهرک امیریه (بردآباد وقت) آغاز نمود و طولی نکشید که هنر او شهرتی فرا مرزی پیدا کرد. از اینرو پر بیراه نبود که خانواده این شهید بزرگوار و متولیان فرهنگی حزب ا… لبنان، مسئولیت ساخت این تندیس جاودان را به هنرمند فرهیخته ای چون استاد ایمانزاده بسپارند و این افتخاری بس عظیم برای این هنرمند، جامعه هنری و مردم شهید پرور شهرستان شهریار و همچنین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

“جهاد مغنیه” به کارگاه پیکره و تندیس شهریار آمد و ساعاتی را هم در این مجموعه هنری به بازدید و گفتگو با استاد ایمانزاده و عوامل این مجموعه پرداخت. او با دیدن ماکت تندیس پدر، به خود بالید و مراتب سپاس خود را از این هنرمند شهریاری بابت مطالعات و زحمات چندین ماهه بجا آورد.

“جهاد” از استاد ایمانزاده دعوت کرد تا مدتی را میهمان خانواده شهید حاج عماد مغینه در جنوب لبنان باشد و اینجا بود که ایمانزاده این دعوت بزرگ را با جان و دل لبیک گفت و پس از مدتی هم عازم لبنان شد. وی اذعان دارد که در مدت زمان حضور خود در کنار خانواده حاج عماد، بیش از پیش شیفته مرام و اخلاق جهاد مغینه گردید و دل کندن او برایش دشوار بود. بنابر گفته های استاد ایمانزاده، خاطرات سفر او به جنوب لبنان و میهمانی چند روزه در این خانواده بزرگ، از بهترین دوران زندگی او بوده و هرگز فراموش شدنی نخواهد بود.

خبر شهادت “جهاد مغنیه” در رسانه های جهان پیچید

پس از گذشت دوسال، در تمام رسانه های جهان، خبری هولناک از حمله بالگردهای صهیونیستی به خودروی فرماندهان و دلاوران حزب ا… مخابره شد و خبر اینگونه بود که در میان شهدای حمله رژیم صهیونیستی به این خودرو، نام چهره شناخته شده ای دیده می شود، جهاد عماد مغنیه، فرزند فرمانده شهید حزب الله عماد مغنیه یکی از افرادی است که در این حمله به شهادت رسیده است.

به گزارش منابع خبری، عصر ۲۸ دیماه سال گذشته خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر حمله هلیکوپترهای صهیونیستی به منطقه “مزارع الامل” در ریف القنیطره که در اثر آن تعدادی از فرماندهان نظامی حزب الله لبنان به شهادت رسیدند.

در این خبر اعلام شد یک بالگرد اسرائیلی، دو موشک به نقطه‌ای در جنوب سوریه شلیک کرد.این بالگرد رژیم صهیونیستی نقطه‌ای در شهرک «مزرعه الامل» در منطقه قنیطره در جنوب سوریه را هدف قرار داد.

حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن تایید خبر هدف گرفتن نیروهای این گروه را در سوریه  اعلام کرد ۵ تن از مبارزان این گروه به شهادت رسیده اند.

بنابراین خبر محمد عیسی، ابراهیم حجازی، محمد علی حسن، غازی علی ضاوی، علی حسن ابراهیم از شهدای این حمله هستند.

اما در میان شهدای حمله رژیم صهیونیستی نام چهره شناخته شده ای دیده می شود، جهاد عماد مغنیه، فرزند فرمانده شهید حزب الله عماد مغنیه یکی از افرادی است که در این حمله به شهادت رسیده است.

جهاد مغنیه یکی از دو فرزند شهید عماد مغنیه بود که همواره همراه پدر بود گفتنی است، شهید عماد مغنیه معروف به حاج رضوان معاون جهادی حزب الله لبنان بود، که در بهمن ماه ۱۳۸۶ در منطقه کفرسوسه سوریه به دنبال انفجار یک خوردوی بمب‌گذاری شده، توسط سازمان‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

براساس گزارشات، شهید جهاد مغنیه پس از شهادت پدر، فرماندهی حزب الله در بلندی های جولان را بر عهده داشته است.

درخواست و پیشنهاد به متولیان فرهنگی شهرستان شهریار

همانگونه ذکر شد، استاد اسفندیار ایمانزاده که مسئولیت خلق تندیس ” شهید حاج عماد مغنیه” را بر عهده گرفته و در این مدت افتخار میزبانی و حتی میهمانی “شهید جهاد مغینه” را داشته است، متولیان فرهنگی شهرستان شهریار از فرصت پیش آمده استفاده نموده و از این استاد متعهد بخواهند تا در طراحی و ساخت تندیس “شهید جهاد مغینه” پیشقدم شده و خاطرات شیرین خود در ملاقات با این قهرمان ضد صهیونیستی، در شهرستان شهریار ماندگار کند و همچنین به لحاظ حضور یکروزه این شهید بزرگوار در شهرک امیریه، نام زیبای “شهید جهاد مغنیه” برای میدان جدیدالاحداث این شهرک برگزیده گردد. امید است ریاست و اعضای محترم شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهریار، مورد پیشنهادی را در دستور مطالعه و تصویب قرار دهند تا افتخاری دیگر برای این شهرستان شهید پرور به ثبت برسد.

یک نظر

  1. خیلی خیلی این جوان جذبه داره

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود