جدید ترین اخبار
ارشاد شهریار

ویروس تزلزل در مدیریت اداره ارشاد شهریار دوباره قربانی گرفت/مدیر اداره ارشاد باید ارشادی باشد

افروز نیوز- به نقل از پایگاه خبری دقت(علی کیوانی قمصری)؛ “چاقو هیچ وقت دسته خود را نمی برد” نمیدانم کدام شیر پاک خورده ای این ضرب المثل را که می خواهم آنرا آغازی برای نوشته خودم بنمایم به ذهنش خطور کرد و در فرهنگ ما گنجاند.

photo_2016-09-28_17-41-48-300x300

اما شاید خود بوجود آورنده این ضرب المثل هم نمی توانست تصور کند که امروز در شهری مثل شهریار این اتفاق افتاده است. چاقویی که ارشاد باشد دسته خود را بریده است. این دسته همان فرهنگ و اهداف و آرمانهاییست که در برنامه این اداره گنجانده شده است . امروز بحث تغییر مدیریت در این اداره مانند خریدن چند کیلو میوه است که هر روز برای خانه می خریم و مساله تعجب آوری نیست . در این امر یادم می آید که هر زمان این مدیریت جابجا شد و مورد تحول قرار گرفت تا شش ماه همه سردر گم ارتباط برقرار کردن با آن بودند . از همه اینها که بگذریم ضربه ای که به زیرمجموعه های این اداره می خورد کمتر از خود او نیست و به راحتی می توان در انجمنهای هنری، موسیقی یا مذهبی خلا مدیریتی در اداره ارشاد را حس نمود . آنقدر این تراژدی عادی شده است که مدیران دیگر بدون هیچ سر و صدایی می روند و می آیند . انگار فرهنگ و ارشاد در این اداره رنگ و بویی دیگر ندارد چون مدیریتی بر آن نظارت ندارد . همان روز که آخرین مدیر این اداره آقای یوسفی با سن نسبتا کم ورود پیدا کرد ما اصحاب رسانه خود گمان می کردیم که باید به زودی شاهد خداحافظیش باشیم ، یا اینکه زمانی که آقای سلیمانی صندلی مدیریتی اداره ارشاد شهریار را سکوی پرتاب خود به سمت جایگاه فرماندار آوج تبدیل کرد پی بردیم در پس پرده این مدیریت چه نیت های خداپسندانه ای وجود دارد!!!!

خودمان پی بردیم که چقدر اداره ارشاد شهرستان شهریار ضعیف است،  خودمان پی بردیم که هر سال متولیمان دچار تزلزل مدیریتی است و خودمان دریافتیم که دیگر نمی توانیم به اداره ارشادی تکیه کنیم که هر روز مدیری برای ایجاد سابقه اش و قطور کردن پرونده خدمتی اش به دنبال پستی ریاستی بوده است

اگر رودبایسی را با همه کنار بگذاریم از آقای ضرغامی مدیر با تجربه و با سابقه اداره ارشاد کل تهران اینگونه انتظار نیست که به راحتی این حکم ها را امضا کند البته در مدیریتهای قبلی نیز این ویروس بد قلق وجود داشت و صدمات بسیاری بر پیکره ی اداره فرهنگ و ارشاد شهریار زد . اما از دولت تدبیر و امید که پرچم تدبیر را برای مدیریت خود افراشته اینگونه انتظار نمی رفت که در سه سال شاهد سه مدیر باشیم .

باید به جرات بگوییم که اگر کارمندان با سابقه اداره ارشاد نباشند هیچ کاری در این اداره انجام نمی شود چون اجازه نمی دهند که مدیری بتواند کار خود را با توجه به برنامه هایش انجام دهد از سویی اداره ارشاد به نوعی مصرف کننده تبدیل شده است و دیگر هیچ بودجه ای در راستای آن چه در شوراهای اداری و چه در استان مصوب نمی شود.

اداره ارشادی که حتی یک ساختمان برای خود ندارد خوب ، معلوم است که کسی به آن اعتنا ندارد . اداره ارشادی که قدرت آن را نداشت تا حق خود را در قبال اختصاص فرهنگسرای شهریار بگیرد معلوم است که اینگونه خار و ذلیل می شود . اگر شک دارید سری به شهرک اداری بزنید تا ببینید که حتی اداره دامپزشکی نیز دارای ساختار اداری و ساختمان مجهزیست . حالا … تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل …

آقایانی که قلمتان سبز است و امضایتان سنگین ، شما چگونه می توانید بر گفته های رهبری جهت مهندسی فرهنگی عمل کنید در زمانی که متولی فرهنگتان آلوده تصمیمهای سلیقه محور است ؟ با این نوع دیدگاه و چگونه می توانید طبل ایجاد فرهنگ متمدن را سردهید؟ آقایانی که همواره و همیشه در صحبت هایتان کلام رهبری منعقد می گردد چرا با فرهنگ یک شهر اینگونه رفتار می کنید مگر مقام معظم رهبری بارها تاکید نکردند که کار فرهنگی سخت و طاقت فرساست و باید همه مسئولین در راستای آن عمل کنند آیا تغییر مدیریت تقریبا چند ماه به  انتخابات کار عاقلانه ایست ؟ آیا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه هایتان اصلا گنجانده می شود ؟

آقایان، شهریار چون اسمش اصیل است و مردمانی دارد که هر کدام به نوبه خودشان باعث ایجاد فرهنگی با تمدن اند ، یعنی تحصیل کرده ها و بزرگانی دارد که اسمشان بر تارک دروازه شهریار کوبیده شده است .

چرا با این عزیزان اینگونه رفتار می کنید؟ چرا نمی توانید به اجماع برسید و یک مدیر ارشادی و توانمند  را انتخاب کنید تا مردم با ارتباط بیشتر و مسئولین با همدلی بهتر او را حمایت کنند ؟

چرا آنقدر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهریار مدیر عوض می کند ؟ چرا باید مدیران با تجربه نباشند و سلیقه وار حکم مدیریتشان امضا شود ؟ چرا یک اداره که متولی فرهنگ و ارشاد است و زیر مجموعه هایی همچون مطبوعات و رسانه ها را به عنوان رکن چهارم قانون اساسی در خود دارد این چنین چالش انگیز درگیر حوادثی عجیب و غریب مدیریتی میشود؟

از نماینده مجلس، فرماندار و مدیر کل اداره ارشاد استان تهران درخواستی عاجزانه داریم و این درخواست از مردم است تا دوباره مدیری را انتخاب نکنید که شش ماه دیگر کوله بار خداحافظیش را بر دوشش می کشد. آقای نماینده، مردم به شما رای دادند تا از همه چیز محافظت کنید. آقای فرماندار، مدیری که انتخاب می کنید از افراد بومی یا مدیری ارشادی و توانمند باشد نه دست نشانده آقایان دیگر. آقای مدیر کل اداره ارشاد استان تهران، سابقه ی تان را بکار گیرید تا شهریار را از چالش مدیریتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رهایی دهید .

سخن آخر که خواهش می کنیم مسئولین کاری نکنید که ارشاد چاقویی باشد و دسته خود را که فرهنگ است ببرد؟

یک نظر

  1. مشکلات ارشاد هیچ موقع حل نخواهد شد…..سابقه بیست ساله کار در ارشاد من را به ابن نتیجه رسانده….والله ما هم با سن سال دیدیم هم کم سن سال هم با تجربه دیدیم هم بی تجربه و…..هیچکدام نتونستند مشکلات را حل کنن و…

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود