جدید ترین اخبار
IMG_6492

پاسخگوی معضلات ترافیکی این جاده کیست؟

افروز نیوز- (پرویز امینی) آیا تاکنون برسر دو راهی و چه کنم چه کنم قرارگرفته اید؟ آیا می دانید بلاتکلیفی در برخی مسائل می تواند چه معضلاتی را برای شهروندان در جامعه ببارآورد.

بلوار شهیدان گروسی حدفاصل و مرز میان دو شهرستان متوقع، سرسبز و بزرگ شهریار و قدس است. این نقطه از غرب استان تهران امروز در اوج بلاتکلیفی و شلختگی، آبروی هر دو شهرستان مدعی را زیر سوال برده است.

اگر از “تقاطع غیر همسطح سپاه شهریار” به سمت تهران مشرف شوید، در هر دو طرف جاده به طول تقریبی ۴ کیلومتر چشمتان به بلوار خشک و زمختی روشن می شود که قطعاً شما را به یاد بلوارهای احداثی در وسط کویر خواهد انداخت.

اشتباه نکنید این بلوار در کویر لوت و صحرای خشک و گرم سینا نیست، اتفاقا همواره در جلسات از این نقطه جغرافیایی  کشورمان به عنوان “نگین سبزغرب استان تهران” یاد می شود و حتی گاهاً در لابلای اخبار رسانه ملی و تریبون های سیاسی آنرا فیلتر شهر تهران نیز می نامند.

اما با حال و روز و ظاهر زشتی که این بلوار دارد، انگار نه اینکه در منطقه ای با عناوین و القاب دهان پرکن “نگین سرسبز، فیلتر شهر تهران، خوش آب و هوا، خطه سرسبز” قرار گرفته است!

در طول مسیر این بلوار به “میدان معادن” می رسیم  که انصافاً اینبار نام و فیزیک این میدان دقیقاً همخوانی دارند. چرا که شما تصورتان از کلمه “معادن” قطعا روبرو شدن با تلی از شن و ماسه، خاک، آجر، آهن، گچ، نقره، مفرغ، مس، سیمان و دیگر مواد کانی است که اتفاقا همه این مواد در میدان مذکور و آنهم به حد وفور دیده می شود. یعنی محیط این میدان به جای اینکه از گل و گیاه، چمن، درخت و آبنما پوشیده شده باشد، مملو از آهن پاره و انواع و اقسام مصالح ساختمانی است! لذا جا دارد از مسئولین به جهت حسن انتخاب در این نامگذاری شکیل، تجلیل و قدردانی گردد!

لازم به ذکر است؛ دو سمت این میدان در سالهای اخیر با نیوجرسی مسدود شده و امکان دور زدن خودروها وجود ندارد و نه تنها این میدان نمادین تاثیری بر رفع ترافیک این نقطه ندارد، بلکه سیمای زشتی هم به مسیر داده و آنرا مضحک کرده است.

خاطرنشان می سازد؛ در تقسیمات جغرافیایی صورت گرفته سالهای اخیر (ارتقاء بخش قدس به شهرستان) و بلاتکلیفی در اجرای کارهای عمرانی، این جاده شبیه به زگیل زشت و ناموزونی شده است که هیچ یک از شهرداری های ذیربط ( شهریار و قدس) تمایل و توجهی به رفع مشکلات این خط قرمز طولی منطقه که تا چند سال پیش مرز و خاکریز دعواهای سیاسی بود، نداشته باشند. غافل از اینکه جاده مذکور با وضعیت موجود جز سرافکندگی چیزی برای منطقه به ارمغان نیاورده و فقط آبروی هر دو شهرستان را نزد مسافرین و رهگذرانی که به عنوان میهمان از این ویترین گذر می کنند، برده است. در صورتی که رسیدگی و آباد کردن این بلوارمی تواند نگین مشترکی برای شهرستان های قدس و شهریار باشد. اما جالب تر اینکه مسئولین هر دو شهرستان روزانه از این مسیر تردد می کنند و از کم وکیف و نابسامانی آن آگاه هستند و اینکه چرا هیچ یک از طرفین حرکتی مسئولانه از خود نشان نمی دهند و عنایت و دلسوزی نسبت به آن ندارند، ما هم حیرانیم!

امروز هر دو شهرداری قدس و شهریار مسئولیت رسیدگی به عمران، ایجاد فضای سبز و زیباسازی این بلوار را بر عهده دیگری می داند و جالب است که در مواقعی نیز هر دو شهرداری با هم متحد شده و ضمن تبرئه خود، انگشت اتهام را به سوی اداره راه و شهرسازی نشانه می روند. یعنی این منطقه به دلیل آنکه خارج ازمحدوده خدماتی شهرداری قرار دارد، سر و سامان دادن به آن نیز بر عهده راه و شهر سازی است نه شهرداری ها. لذا علاوه بر شهرداری های قدس و شهریار، پای اداره راه هم به این پرونده باز شده و این دستگاه باید در چارچوب وظایف قانونی خود نسبت به رفع مشکلات این جاده انجام وظیفه کند که تا به امروز نکرده است.

حال سوال افکار عمومی از مسئولین هر دو شهرستان این است: “سرانجام این خاکریز مهم، آنهم در این منطقه پر تردد چیست؟ چه نهاد، سازمان و دستگاهی قانونا وظیفه دارد به این بلاتکلیفی پایان دهد؟ نقش فرمانداران شهرستان های شهریار و قدس در رفع این معضل چیست؟

لذا به نظر می رسد جاده ای که همواره از آن به عنوان یک شاهراه اصلی و پل ارتباطی شرق به غرب کشور یاد می شود و شبانه روز رهگذران زیادی از آن عبورمی کنند، اساساً به فراموشی سپرده شده است و حامیان و حافظان دیروز این خط قرمز، امروز نگاهی غریبانه به آن داشته و فراموشش کرده اند و این بلوار با زبان بی زبانی فریاد میزند: چی می خواستیم، چی شد!!!

ورودی قدس

و اما ورودی شهرستان قدس…!

ورودی شهرستان قدس در همین مسیر از مواردی است که اتفاقا فقط و فقط مسئولین این شهرستان و مهندس محمودی به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که با شعار تغییر و اعتراض به عملکرد نماینده ادوار گذشته به میدان آمد، باید پاسخگوی آن باشند و لذا مسئولیت آشفتگی موجود در این ورودی صرفا به متولیان شهرستان قدس برمی گردد. اما هر بار که پای صحبت این عزیزان نشسته ایم، بجز وعده های طولانی مدت و غیر قابل اجرا چیزی حاصل نشده است و سناریوی تکراری “در دست مطالعه و اقدام” حالا حالاها از زبان مسئولین ما نخواهد افتاد. مسئولینی که تنها دلیل روی کار آمدن ایشان خدمت به مردم و رفع مشکلاتی از این دست بوده است. این مسئولین قبل از تکیه زدن بر کرسی مدیریت، آنچنان خود را آگاه از معضلات و مشکلات موجود می دانند که گویی قرار است از فردای مراسم شیرین معارفه، آستین ها را بالا زده و در اندک مدتی بر مشکلات فائق آیند. اما پس از گذشت روزها، هفته ها، ماهها و حتی سالها شاهد هستیم که مشکلات نه تنها کاهش نیافته بلکه روزافزون نیز شده اند. اما جناب مدیر کماکان در تریبون های مختلف عنوان می کند که: “در دست اقدام و مطالعه است”.

جناب مدیر؛ مردم از شما کار می خواهند نه وعده های تکراری!!!

جناب مدیر؛ مردم از شما کار می خواهند نه وعده های تکراری و برای همین هم شما را روی این صندلی نشانده اند که بتوانی مشکلات را حل کنی. پس کی می خواهی کار کنی جناب مدیر؟؟؟ بخدا وقت تنگ است و این مردم برای ترددشان در این ورودی مشکل دارند و ساعت ها در ترافیک کلافه کننده این مسیر سوهان روح یکدیگر می شوند.

بنابراین از شما عزیزان و سروران درخواست داریم، استدعا می کنیم، قسم تان می دهیم، تمنا داریم، لطف بفرمایید، منت سر ما بگذارید و برای یکبار هم که شده بفرمایید، تکلیف این ورودی کی مشخص می شود؟؟؟؟

لطفا از جواب های تکراری و کسل کننده ای از قبیل: “بزودی، طرح در دست مطالعه است، منتظر نظر مشاور هستیم و…” خودداری کرده و فقط زمان دقیق را مشخص کنید. یعنی رک بفرمایید که عملیات جهادی برای رفع مشکل ورودی شهرستان قدس کی آغاز خواهد شد؟

۲ نظر

  1. باسلام از موضوع خوبی که به آن پرداختید خوبتر بود کمی هم درمورد جاده دیگر شهریاراز سمت بزرگراه فتح یعنی همان سراهی معروف شهریار میگفتید سراهی که برای قرارگرفتن درآن باید حدود دوکیلومتر ازآن رد شوی وبعد دوباره آن دوکیلومتررا دوباره برگردی وبعد وارد یک زیرگذر تنگ وتاریک شویم واگر شب باشد که ما را یاد تونل وحشت می اندازد ودرادامه با گذر از سعید آباد با ان ترافیک وحشتناکش وعبور ازروی پل بی قواره وزمخت روی خط آهن با آن دست اندازهای وسطش درمنطقه بادامک به پیچوواپیچهای غیر اصولی وبارک وتاریکی میرسیم ودصورتی که بسلامت عبور کنیم وارد ترافیک دهمویز شده وبعد… شهریار البته درطول این مسیر سراسر درکنار جاده بامناظر زشت تخلیه نخاله های ساختمانی وبعضا زباله ودود حاصل از سوزاندن آنها ماجه هستیم ودر آخرودر ورودی شهریار میدان نماز میدانی که تقریبا از دوطرف بن بست است وبه جاده ومسیر استانداردی نمیرسد وفقط میماند مستقیم که وارد شهریار میشود واین در اقلب زمانها باعث ایبجاد ترافیک میشود. شرح جاده های شهرستان ۱۰۰۰۰۰۰ نفری شهریار

  2. اقا جان دینمونو دارن از بین میبرن کسی به کسی نیست. از معضل ترافیک میگی؟

    مرگ بر بهایی. ما خواهان دستگیری عوامل گروهک جاسوسی بهایی میباشیم. شهر شده پر از پاکستانی و … ناموس ما جرات نداره بره خیابون.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود