جدید ترین اخبار
تقاطع صیاد شیرازی

پروژه تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی، موثر در کاهش بار ترافیکی شهر شهریار

افروز نیوز- (پرویز امینی) شهرستان شهریار همواره به عنوان پل ارتباطی بسیاری از استانهای همجوار پایتخت بشمار آمده و حتی رهگذرانی که قصد عزیمت شرق به غرب کشور و بالعکس را دارند نیز گاها مجبور به گذر از این معبر هستند. بنابراین شهرستان شهریار را می توان حتی به عنوان یکی از مسیرهای پر تردد کشور نامید که روزانه پذیرای مسافرانی است که قصد عزیمت به دیگر نقاط کشور را دارند.تقاطع صیاد شیرازی

پرواضح است که در این میان شهر شهریار به عنوان مرکز شهرستان می بایست مسئولیت بیشتری را بر دوش بکشد، چرا که اصلی ترین معابر این ترددها در حاشیه این شهر قرار دارند و شایسته است شهریار به عنوان میزبان، شرایطی را در احداث و گسترش و بهبود راه های مواصلاتی جهات اربعه خود فراهم آورد تا علاوه بر تسهیل عبور و مرور رهگذاران، به نوعی برای شهرستان نیز آبروداری کند.

یکی از مسیرهایی که شاید آمار بیشترین تردد روزانه شهرستان را از آن خود کرده باشد، مسیری معروف به “جاده چیتگر” است. این معبر علاوه بر میزبانی مسافرین اقصا نقاط کشور، پذیرای بخش عظیمی از جمعیت شهرستان شهریار است که روزانه از آن تردد می کنند. ساکنین شهر جدید اندیشه، فاز ۱ اندیشه، مارلیک و سرآسیاب و حتی ملارد و صفادشت از غرب و شهرستان قدس از سویی دیگر، تردد روزانه خویش را از این مسیر انجام می دهند. لذا اگر از این معبر به عنوان شاهراه شهرستان شهریار یاد شود، پر بیراه نیست.

تردد خودروها در این مسیر در نقطه ای مرکزی با هم تلاقی داشته اند که سالها از آن به عنوان یکی از کورترین نقاط ترافیکی شهرستان نام برده شده است. ترافیک کلافه کننده میدان شهید صیاد شیرازی بویژه در ساعات اوج ترافیک، آنچنان گره می خورد که چیزی بجز جنگ اعصاب برای رانندگان و حتی مسئولین ذیربط چیزی عاید شهرستان نمی ماند. بنابراین رفع این گره کور تنها با احداث یک تقاطع غیرهمسطح امکان پذیر بود و بس.

شهرداری شهریار با حمایت و نظر مساعد مجموعه شورای شهر تصمیم به اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح و البته سه سطح نمود تا این معبر اصلی و مهم سالهای سال رنگ ترافیک را بخود نبیند و تردد خودروها به سهولت انجام گیرد. اجرای این پروژه در ابتدا نگرانی و دلهره ای را برای مسئولین و متولیان به همراه داشت و همگی از طولانی شدن اجرا واهمه داشتند که اتفاقا در مقطعی به لحاظ عبور و وجود لوله های اصلی گاز در بخشی از محل اجرای پروژه، باعث توقف این پروژه شد اما پس از کش و قوسهای فراوان و جلسات متعدد مسئولین شهر و شهرستان با مدیران ارشد دستگاه خدمات رسان گاز و عدم امکان جابجایی این لوله ها در این مقطع، نهایتا بخشی از طرح توسط شهرداری اصلاح گردید تا اجرای این تقاطع بدون جابجایی لوله های مذکور صورت پذیرد و از آن پس بود که احداث پروژه وزین تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی سرعت بیشتری به خود گرفت. بطوریکه امروز استخوان بندی آن شکل گرفته است و با پیشرفت کنونی به نظر می رسد در ماه های پیش رو بخشی از آن مورد بهره برداری قرار گیرد.

واضح و مبرهن است که با احداث تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی قطعا بار ترافیکی منطقه کاهش خواهد یافت و این پروژه موثر می تواند در تسهیل تردد شهروندان ساکن در اندیشه و حتی مارلیک، سرآسیاب، ملارد و دیگر شهرهای منتهی به این مسیر مثمر ثمر باشد.

میدان جهاد

در پایان ذکر این نکته ضرورت دارد که امروزه برخورداری هر شهری از کمربندی و راه های مواصلاتی مناسب با توجه به ازدیاد روزافزون خودروها یکی از ضروریات است و امید می رود احداث تقاطع غیرهمسطح شهید صیاد شیرازی، الگو و زمینه ای مناسب برای گسترش و بهبود دیگر معابر اصلی این شهر باشد. چرا که نقاط دیگری منجمله میادین جهاد و بسیج نیز در شهر شهریار وجود دارند که همواره دردسر ساز بوده و تردد خودروها در حواشی این دو معبر امکانپذیر نیست.

۱۱ نظر

 1. سلام
  ممنونم از اطلاعاتی که دریاره این پروژه به مردم دادید. واقعا دیگه داشت باورمون میشد که عمر ما برای رونمایی از این پل کفاف نمیده اما امروز فهمیدیم که خدارو شکر تلاش برای بهره برداری از اون جدی شده

 2. لطفا اخباری هم از زیرگذر کمربندی محمد آباد بدین

 3. از اعضای شورای شهر و شهرداری بابت این پروژه ممنونیم و انتظار داریم هرچه زودتر این پل رو تمومش کنن

 4. سلام با توجه به بهره مندی اهالی محترم شهرهای اندیشه و ملارد از این پروژه بزرگ شایسته است شوراهای محترم اسلامی دو شهر و همچنین شهرداران محترم در تامبن منابع مالی به شهرداری شهریار کمک نمایند و آقای امینی بزرگوار در این رابطه مطلب بنگارند و پیگیر باشند تهیه گزارش در این رابطه موثر خواهد بود

 5. آخه (بوووووووق) تو تا کی میخوای خودفروش باشی. به خدا (بوووووووق) هستی. اقلا یک دفعه به شعور مردم توهین نکن.

  • سلام جناب قزوینی (البته اگر این نام حقیقی شما باشد!)
   اولا؛ ناسزا گفتن اصلا کار سختی نیست و هرگز فکر نکنید که کار خیلی شجاعانه ای کرده اید.
   ثانیا؛ بنده نظر خودم را به صراحت نوشته ام و اگر با نظر جنابعالی منافات دارد، لطفا جوابیه ای ارسال کنید تا با نام و عکس خودتان روی سایت بگذارم (البته اگر شجاعت دارید که نظرتان را شفاف و بی پروا و بدون سانسور مشخصات خودتان ارسال کنید)
   در صورت تمایل مطالب و عکس خود را به این آدرس ایمیل فرمایید: parvizamini48@yahoo.com

 6. با سلام به مسیول محترم افروز نیوز
  مطالبتون بسیار عالی می باشد که اینقدر به مشکلات سطح شهر شهریار توجه می فرمایید.
  در مورد خیابان ولیعصر شهریار هم با توجه به عرض کم این خیابان و بار ترافیکی زیاد آن، کاش طرحی برای پل هوایی با کارایی بهتر بالای این خیابان زده شود. یعنی از قسمت پل سمت کهنز به سمت میدان قائم و امتداد آن به سمت میدان امام خمینی.
  با کمال تشکر

 7. جناب آقای امینی کسانیکه شما را خودفروش می نامند قطعا منافع خود را درخطر دیده اند زیرا با شناختی که بنده از شما دارم همیشه حقایق را بیان نموده اید ولو اینکه به ضرر خودتان باشد ضمنا برای یافتن این جور اشخاص راه دوری نروید در بین اشخاصی که خود را دوست شما می دانند به دنبالشان باشید

 8. اقای امینی باسلام اولا تشکرسپاس از اعضاء شورای شهرو شهردارمحترم

  متاسفانه با اجرای این پروژه که می بایست ملی تعریف می شد پروژه شهری تعریف شده وشهرهای اصلی ذی نفع مثل اندیشه،ملارد وصفادشت وغیره هیچ گونه هزینه ای انجام ندادند درحالی که تمام سرمایه های غیر نقد شهرداری شهریار به این پروژه اختصاص یافته ومردم حوزه شهرداری شهریار بیشترین ضرر را در این پروژه داشته اند چون منابع شهری آنها در پروژه غیر مرتبط هزینه شد

 9. باسلام
  ای کاش زمان بندی پروژه را هم اعلام می نمودید یادش بخیر یه زمانی یه رئیس جمهور بود که خودش اینکاره بودوبه هرپروژه ای که برخوردمی کردی اولین چیزی که جلب توجه می کرد تابلوی روزشمار پروژه ها بود. این روزشمار فواید بسیاری داشت عقب افتادن یک روز پروژهای بزرگی چون این یعنی تحمیل بار مالی میلیونی به مردم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود