جدید ترین اخبار
پول کثیف

کاندیدایی که با پول کثیف وارد شورا شود، هرگز برای مردم کار نمی کند!

افروز نیوز- (پرویز امینی) فردا آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا است و در پایان ساعت اداری فردا (یکشنبه) تعداد ثبت نام کنندگان کاندیداتوری شهر و روستا مشخص می شود تا مشخص شود در پارلمان های شهری “هفت شهر” شهرستان شهریار برای هر کرسی، چند نفر رقابت خواهند داشت.

پرویز امینی

پرواضح است که اصل رقابت، بسیار پسندیده و مایه جنبش و بروز توانمندی ها خواهد شد تا شهروندان با توجه به رزومه کاری و رفتاری کاندیداها، افرادی اصلح را انتخاب نموده و برای ۴ سال کلید کلان نظارتی و مدیریتی شهر خود را به منتخبینی بسپارند که قرار است بدون منت برای مردم کار کنند و در این مقطع، قطعا نوع انتخاب شهروندان بسیار مهم و سرنوشت ساز خواهد بود. چرا که انتخاب افراد اصلح و متعهد، فقط یک روی سکه است و خدای ناکرده در صورت انتخابی ناآگاهانه، شهر برای ۴ سال چنان دچار چالش و آشفتگی خواهد شد که سال های سال اثرات مخرب و جبران ناپذیر آن گریبان همه و همه را خواهد گرفت.

شاین ذکر است؛ انتخاب درست، نیازمند تحقیق و تفحص در ماورای ادعای برخی کاندیداها قرار گرفته است. یعنی پشت همان پرده ای که شاید هزار و یک ترفند نهفته باشد. همان پرده ای که فرد مورد نظر با تلی از اسکناس آلوده در کمین ورود به شورای شهر است تا صدها برابر هر آنچه خود و همپالگی هایش هزینه کرده اند را در همان شش ماه اول از جیب مردم بیرون بکشد و سه سال و اندی باقیمانده را هم برای نوه و نتیجه خود مال اندوزی کند.

هر یک از این افراد معلوم الحال ممکن است اسپانسر اقتصادی قلدری را به خدمت گرفته باشند تا تامین هزینه های انتخاباتی آنها را عهده دار گردند تا به محض ورود به صحن شورا و به پاس محبت های مالی اسپانسر مذکور، برای ایشان سفره ای رنگین از جیب مردم و بیت المال بگسترانند.

شهروندان عزیز و گرامی؛ کاندیدایی که با توسل به دیگر منابع مالی و یا هزینه میلیاردی وارد شورا شود، انصافا می تواند امانت دار خوبی برای صیانت از منافع مردم باشد؟ اگر هدف او خدمت به شهروندان و همنوعان خویش است، چرا این پول هنگفت را خرج تامین هزینه تحصیل دانشجوی نیازمند و یا جهیزیه دختر همسایه خود نمی کند؟

سوالی اساسی تر از کاندیدای میلیاردی: وقتی شما قرار است به عنوان وکیل مردم در شورای شهر حضور داشته باشید، کجای دنیا مرسوم است که یک وکیل برای پذیرش وکالت موکل خویش هزینه میلیادری کند؟ در صورتی که این وظیفه موکل است که برای سپردن وکالت امور خویش هزینه کند نه وکیل! بهتر است به جای هزینه های میلیادری، کمی با مردم صادق باشی و اگر صرفا نیت خدمت به مردم داری پای در این عرصه بگذاری، نه به قصد چپاول بیت المال!

شهروندان عزیز؛ لطفا با تحقیقات و آگاهی بیشتری پای صندوق رای بروید و افرادی را وارد پارلمان شهری کنید که در پایان ۴ سال از هر منظر بتواندد خود و شما را سربلند کنند. پس با دقت انتخاب کنید تا دست سودجویان از خورجین مردم قطع شود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود