جدید ترین اخبار
یادداشت

یادداشتی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر باغستان

افروز نیوز- عصر امروز و در لابلای مطالب شبکه های اجتماعی به یادداشتی دلسوزانه و محترمانه خطاب به اعضای شورای شهر باغستان برخورد نمودم و هر چند نام و عنوان نگارنده در سطور مندرج به چشم نمی خورد، اما به جهت پر مغز بودن یادداشت، تصمیم به انتشار آن نمودم تا مورد بهره برداری عزیزان شورای دوره پنجم شهر باغستان قرار گیرد.

در یادداشت مذکور ضمن ارج نهادن به جایگاه اعضای شورای شهر باغستان، از این عزیان خواسته شده است تا در انتخاب شهردار آینده خود صبر و سعه صدر پیشه کنند و از انتخابی شتابزده بر حذر باشند. چرا که گاها انتخاب از روی احساس و رفع تکلیف، می تواند برای امروز و آینده شهر زیان بار باشد و نتیجه ای عکس به ارمغان آورد.

از طرفی؛ یک انتخاب هوشمندانه می تواند آینده شهر را تضمین نماید و با توجه به موقعیت جغرافیایی باغستان که در نقطه صفر مرزی با کلان شهر تهران واقع شده است، می تواند در راس امور باشد. چرا که شهر باغستان از موقعیتی بسیار ویژه برخوردار است و استفاده از پتانسیل های موجود و تزریق امکانات قابل دسترس همچون حمل و نقل ریلی و دیگر مواهبی که از هم مرزی با شهر تهران عاید باغستان خواهد شد، می تواند افق روشنی را برای این شهر رقم بزند.

شایان ذکر است؛ رسیدن به این مهم تنها در انتخاب فردی هوشمند، با تجربه و نام آشنا تحقق خواهد یافت. کسی که بتواند با توجه به موقعایت اجتماعی و دیپلماسی خود شرایط لابی با متولیان منطقه ای و فرادستی را ایجاد نموده و برای باغستان کسب امتیاز نماید.

پس شایسته است شورای شهر باغستان که اعضای آنرا افرادی تحصیل کرده و با تجربه شکل داده اند، در انتخاب شهردار دوره پنجم صبر و مطالعه بیشتر را سرلوحه امور قرار دهند و از آنجا که قانون گذار اداره شدن شهرداری با سرپرستی را حداقل در سه ماه مجاز دانسته است، از این فرصت استفاده نموده و در طول سه ماه پیش رو بهترین گزینه را برای تصدی مدیریت شهری انتخاب نمایند.

بنابراین اعضای محترم شورای شهر باغستان شایسته است از انتخاب های تکلیفی و ضرب العجلی که گاها در ادوار گذشته صورت گرفت و پس از اندک زمانی کوتاه منجر به طرح سوال از شهردار و استیضاح ختم شد، عبرت گرفته و در این دوره از آزمون و خطا بپرهیزند.

البته این نظریه و پیشنهاد صرفا به شهر باغستان خلاصه نمی شود و می تواند برای دیگر شهرها هم مورد استفاده قرار گیرد.

متن یادداشت وارده خطاب به اعضای شورای شهر باغستان بدین شرح است:

“همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند

اعضای شورای محترم شهر باغستان

سلام علیکم

قطعا شما انسان های وارسته و شایسته ای هستید که با رای مردم شریف به جایگاه پارلمان محلی شهر باغستان به حق انتخاب شده اید. بنابراین همت والا و توانایی داشته اید و اکنون عصاره اراده این مردم شریف هستید.

از آنجا که شهر باغستان شهری نوپاست و هنوز شهریست که از بافت روستایی و از عدم امکانات و خدمات و شهرسازی رنج می برد. این شهر جای خدمت و کار بسیار دارد. لذا با هماهنگی تمام اعضای شورای محترم به باغستان شهریت ببخشید و یاد داشته باشید که قدرت تعیین شهردار در دستان شما عزیزان است. خدای ناکرده مشکلات و حواشی خسته تان نکنند. افرادی جهت دار به مسائل متفرقه دامن نزنند. طبق قانون شما برای انتخاب شهردار سه ماه فرصت دارید، پس عجله نفرمایید و لطفا از تمام توانمندی تان برای انتخاب مدیری کارآزموده و توانمند بهره ببرید و با توجه به اینکه شما انسان های با فضیلت و بردباری هستید، لطفا صبوری پیشه کنید و از همه آحاد شهر و نخبگان و مهندسین دلسوز شهر و از امام جمعه محترم و حتی دیگر شوراهای سابقه شهرهای همجوار مشاوره بگیرید و در نهایت خودتان اتخاذ تصمیم فرمایید.

جناب شکوری مردی بزرگ و با درایت است و قطعا همه شما عزیزان عضو شورای باغستان اینگونه هستید. پس از مردان بزرگ انتظار است که خدای ناکرده افرادی آنان را دلسرد ننمایند و آنگونه عمل کنند که شخصا به نتیجه شرعی رسیده اند.

و مطمئن باشید که خداوند همیشه یاورتان خواهد بود.”

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود