جدید ترین اخبار
توهین به خبرنگاران

یک اتفاق تکراری/توهین به خبرنگاران در شهرستان قدس

افروز نیوز- (اسماعیل داسدار) هر ساله در ۱۷ مرداد به مناسبت شهادت شهید محمود صارمی در کل کشور توسط برخی دستگاه ها به عنوان روز خبرنگار گرامی داشته می شود و از خبرنگاران و اهل رسانه تشکر و تقدیری به عمل می آید.اسماعیل داسدار

در شهرستان قدس اما نه تنها برنامه ای با این عنوان توسط دستگاه ها و مسئولین برگزار نشده است بلکه برخی مسئولین به صورت جهت دار جلسه ای تشریفاتی را تشکیل داده و از برخی خبرنگاران شهرستان دعوت کرده اند که در این بین هیچ دعوتی از اهل رسانه و خبرنگاران محلی شهر نشده است.

رسانه ها به عنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان رسالت اطلاع رسانی به موقع و شفاف به مردم را بر عهده دارند و از این رو دعوت از خبرنگاران در جلسات به معنای اهمیت قایل شدن مسوولان برای اطلاع رسانی به مردم در مورد تصمیمات اتخاذ شده است.

رویکرد دولت تدبیر و امید در حوزه اطلاع رسانی، آگاهی بخشی به جامعه به صورت شفاف و به موقع است اما همچنان نگاه بسته در حوزه اطلاع رسانی در شهرستان قدس وجود دارد و خبرنگاران به برخی جلسات دعوت نمی شوند.

عدم دعوت از خبرنگاران در جلسات مربوط به ادارات قدس و خصوصا فرمانداری امر جدیدی نیست و در گذشته نیز این مساله سابقه داشته است اما هیچگاه مسوولان به صورت شفاف دلیل عدم دعوت از اصحاب رسانه را اعلام نکرده اند.

در حالی که فرماندار شهرستان قدس در مقام مسوول ارشد شهرستان، رابطه بسیار نزدیک و دوستانه ای با رسانه ها دارد و دوست دارد در تمامی جلساتی که با حضور وی برگزار می شود رسانه حضور داشته باشند، روابط عمومی فرمانداری قدس چنین علاقه ای به حضور رسانه ها در جلساتشان ندارند و همین جا از فرماندار فهیم شهرستان قدس درخواست می نماییم موضوع پیش آمده را پیگیری نمایند.

در روز چهار شنبه مراسم تجلیل از خبرنگاران برگزار شده و متاسفانه تعدای از خبرنگاران دعوت نشده اند البته گلایه به دلیل عدم حضور و یا گرفتن هدایا و جوایز نیست زیرا خبرنگارانی که دعوت نشده اند افرادی هستند که سالهاست به این شغل مشغولند و هر کدام صدها لوح تقدیر و غیره دارند و درمانده منافع مالی آن نیز نیستند.

اما تاسف بار اظهارات مسوول روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس است که فرموده اند از این افراد کاری را ندیده اند و ایشان را ملاقات ننموده اند. تا امروز نمی دانستیم از رسالت هایمان که تعدادش کم هم نیست کارت حضور غیاب زدن در محضرآقای مسوول روابط عمومی نیز هست!!!

 برادر عزیز( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس)، آیا تا امروز ما را دعوت کرده اید که انتظار دارید؟؟؟!!! اگر کاری هم انجام شده از روی لطف بوده نه وظیفه.

برادر عزیز( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس) ،باید به استحضار حضرتعالی برسانم که ما به وظیفه و رسالت خود واقفیم و در همین راستا و ر راستای تنویر افکار عمومی تا امروز بار ها و بارها مطالبی را از شهرستان قدس در قالب اخبار مسوولین و تحلیل های اجتماعی و اقتصادی به چاپ رسانده ایم و این اتفاق علی الرقم بی مهری ها و نگاه های تنگ نظرانه برخی مسوولان شهرستان قدس روی داده است که تمام آرشیوها موجود است.

برادر عزیز( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس) ، اگر تا امروز سخنی در مورد عملکرد ضعیف شما در دعوت از رسانه ها به زبان نیاورده و قلمی نزده ایم به حساب تعامل و خویشتن داری بگزارید نه ترس یا هر چیز دیگری.

برادر عزیز( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس) ، اگر نمیدانی که قطعا نمی دانی رسانه های شهرستان های قدس، شهریار و ملارد  برای انعکاس خدمات نظام جمهوری اسلامی به مردم این سه شهرستان همواره بدون توقع و انتظار آمادگی کامل داشته و در صورت دعوت از آنان تا پاسی از شب نیز در جلسات حضور می یابند و هدف آنان تنها بازتاب دستاوردها و تصمیمات جلسات به مردم است و اگر نقد و انتقادی به مسوولی نیز شده در راستای اصلاح امور بوده و هدفی دیگری در آن دخیل نبوده است.

برادر عزیز ( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس)، مردم از رسانه ها انتظار دارند نتایج تصمیماتی که در جلسات از سوی مسوولان به منظور رفع مشکلات آنان گرفته می شود به اطلاعشان برسد که امیدواریم برخی مسوولان شهرستان ها خبرنگاران را نامحرم ندانند.

برادر عزیز ( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس)،لازم به ذکر است تنها رسانه های صاحب مجوز و قانونی شهرستان بدین ترتیب اند: تنها پایگاه خبریِ دارنده مجوز از هیئت ناظر برمطبوعات کشور و وزارت ارشاد، پایگاه خبری خبر شهر به مدیر مسئولی عیسی وحدت جوان و تنها نشریه محلی سه شهرستان شهریار،قدس و ملارد که گستره توزیعی در سطح سه شهرستان و گاهی غرب استان را دارد نشریه آسمان شهریار، به مدیر مسئولی اسماعیل داسدار و سردبیری پرویز امینی است و همینطور نشریه بروج با گستره توزیعی در حد استان  با قائم مقام مدیر مسوولی علی کیوانی که از این سه رسانه هیچکدام به جلسه ی مذکور دعوت نشده اند! تنها از افرادی دعوت شده اند که مجوز دفاتر پخش آگهی و ارسال اخبار کلی و گزارش کار ادارات به برخی رسانه های کشوری را دارا می باشند! کدامیک از این عزیزان که برخی از آنان بیش از دو دهه آگهی ها و اخبار روتین را برای برخی رسانه های کشوری ارسال می کنند، دارای مجوز رسانه ی مکتوب و یا مجازی در سطح شهرستان هستند؟(جای بسی خوشحالی است که حداقل خبرنگاران پیشکسوتی مانند بهنام ژاله و خانم اکبرزاده دعوت شده بودند)

باید از مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس پرسید چرا از تنها رسانه های مستقل درون شهرستانی جهت گرامیداشت روز خبرنگار دعوت نشده است؟! آیا این تبعیض آشکار در خصوص اهل رسانه ی شهرستان نیست؟

برادر عزیز ( مسوول محترم روابط عمومی فرمانداری قدس)، آیا میدانید معاون محترم مطبوعاتی وزیر ارشاد سهم مطبوعات محلی را در مسایل و رخدادهای مربوط به امور فرهنگی، سیاسی، دینی، اجتماعی و اقتصادی مهم دانسته و خواستار نقش آفرینی هرچه بیشتر رسانه های محلی در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به جامعه با رعایت حساسیت ها و خطوط قرمز شدند؟؟!! آیا این رفتار شما در راستای خواسته های دولت تدبیر و امید است؟؟!!!

در پایان یک توصیه برادرانه به مسوول روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس

وجود رسانه ها یک فرصت عالی برای مسئولان جهت برقراری ارتباط دوسویه بین خود و مردم در راستای ارتباط قوی برای حل معضلات بر پایه کمک ها و نظرات مختلف است.لذا اگر یک مسوول روابط عمومی در هر سازمانی باعث خدشه دار شدن  یا تضعیف این رابطه دو سویه شود کاری جز خیانت به آن سازمان و مدیر آن سازمان انجام نداده است.

اسماعیل داسدار

مدیر مسوول و صاحب امتیاز  نشریه محلی آسمان شهریار

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشود